4095

Побічні ефекти лазерної епіляції: До чого готуватися і як правильно реагувати на можливі наслідки лазерної епіляції

Лазерна епіляція – процедура видалення волосся на тілі та обличчі на більш тривалий період, ніж бритва, віск, креми, епілятори тощо.

Лазерна епіляція – процедура видалення волосся на тілі та обличчі на більш тривалий період, ніж бритва, віск, креми, епілятори тощо.

Лазер руйнує волосяний фолікул під шкірою. Це означає, що процедура так чи інакше впливає на шкіру. Тобто лазерна епіляція — не чаклунство, а технологія. Тому ускладнення після лазерної епіляції можливі, як після будь-якої іншої процедури, яка передбачає вплив на шкіру.
Ми написали цю статтю для того, щоб перед лазерною епіляцією ви знали про всі можливі побічні ефекти від лазерної епіляції.
Почнемо з того, що для більшості людей лазерна епіляція – це безпечний спосіб позбутися волосся назавжди або на довгий час. Але є винятки, про які важливо знати.

Поширені побічні ефекти після лазерної епіляції

Після лазерної епіляції може виникнути кілька різних побічних ефектів. Більшість побічних ефектів можуть бути дискомфортними, але вони безпечні та тимчасові.

Поширені побічні ефекти після лазерної епіляції

Після лазерної епіляції може виникнути кілька різних побічних ефектів. Більшість побічних ефектів можуть бути дискомфортними, але вони безпечні та тимчасові.

Почервоніння, подразнення шкіри

Лазерна епіляція ушкоджує фолікули цільових волосків. Організм реагує на це, як на будь-яке найменше вторгнення. Почервоніння, роздратування – поширений побічний ефект. Шкіра може поколювати, свербіти, може бути легкий набряк. Ділянка шкіри, де з’явилися такі ефекти, може виглядати, як шкіра після депіляції пінцетом.

Лазерна епіляція бікіні часто дає такі побічні ефекти. Оскільки шкіра в цій зоні дуже чутлива. Але подразнення та почервоніння може проявитися у будь-якій зоні після лазерної епіляції.

Почервоніння, подразнення після лазерної епіляції зазвичай проходять через кілька годин після процедури, але може зберігатися кілька діб.

Зменшити прояви можна за допомогою не сильного анестетика. Набряк та почервоніння добре знімають компреси пакетами з льодом або прийом прохолодної ванни.

Фолікуліт

Фолікуліт – виглядає, як висипка після лазерної епіляції. Це запалення одного і більше волосяних фолікулів виявляється як дрібні висипання.

Такий стан шкіри при лазерній епіляції викликає подразнення сальних залоз лазером або бактеріальну інфекцію. Симптоми з’являються найчастіше від 2 до 4 днів після процедури.

Запалена шкіра може не сильно хворіти і свербіти.

Перше, що варто зробити у разі виникнення фолікуліту після епіляції – не травмувати запалену шкіру: намагатися не чухати шкіру, не здирати висипання, не використовувати мочалку та скраби на запаленій ділянці. Поки висипання не зійдуть протипоказано відвідування лазні та сауни.

Обробляти уражену зону необхідно антисептичними засобами. Підійде звичайний хлоргексидин. Призначати собі самостійно якісь протизапальні препарати чи антибіотики не рекомендуємо.

Якщо висипка не проходить протягом тижня, зверніться до лікаря.

Видалення лазером має такі наслідки, як фолікуліт дуже рідко. Найчастіше висипка після епіляції можлива при видаленні волосся воском, пінцетом, спеціальними сумішами і не дотриманням при цьому гігієнічних норм процедури.

Сверблячка

Відчуття свербіння після лазерної епіляції може бути наслідком мікротравм на шкірі.

Поява такого побічного ефекту можлива, якщо у клієнта чутлива шкіра.

Сверблячка після лазерної епіляції в нормі проходить через кілька годин після процедури.

Рідкісні, але небезпечніші побічні ефекти після лазерної епіляції

Повторимося, для більшості людей лазерна епіляція на сучасних апаратах під контролем спеціаліста — цілком безпечна процедура.

Але, бувають рідкісні винятки, коли через особливості організму клієнта або помилку фахівця бувають серйозніші побічні ефекти від лазерної епіляції, ніж почервоніння і роздратування.

Гіпопігментація та гіперпігментація

Деякі люди після лазерної епіляції відзначають незначні зміни кольору обробленої ділянки шкіри. Після лазерної епіляції вони можуть стати на тон або темнішим або світлішим.

Люди зі світлою шкірою можуть отримати побічний ефект після лазерної епіляції у вигляді гіперпігментації, тобто потемніння шкіри. Люди з темнішим відтінком шкіри частіше схильні до гіпопігментації – коли шкіра світлішає.

В основному, ці зміни тону шкіри після лазерної епіляції з часом зникають самі по собі, і шкіра приходить у норму.

Але, якщо шкіра не стає нормального відтінку після процедури довго, це привід звернутися до дерматолога. Можливо, потрібно буде пройти лікування за допомогою спеціальної косметики.

Опіки та пухирі

Опіки були не таким рідкісним побічним ефектом після лазерів старого покоління, коли промінь лазера не працював точково на пігмент, а зачіпав шари шкіри.

У сучасних салонах, як The Girls, використовують нові технології лазерів, які не ушкоджують шкіру, а націлені безпосередньо на пігмент у фолікулі.

Опіки та пухирі можуть бути побічним ефектом також при некоректно проведеній лазерній епіляції.

Але, коли кваліфікований фахівець виконує процедуру на сучасному апараті, опіки та пухирі практично виключені.

Щоб уникнути незначних опіків чутливої ​​шкіри, фахівець також може використовувати охолоджуючу насадку для частини апарату, яка торкається шкіри клієнта.

Акне та інші патологічні висипання

Висипання як акне після лазерної епіляції зустрічаються дуже рідко. Також такі серйозні побічні ефекти, як струпи, пурпура – патологічні стани, які можливі, якщо у людини в анамнезі до лазерної епіляції були передумови розвитку таких патологій.

Інфекції

Як і у випадку з іншими косметичними процедурами видалення волосся, пошкодження волосяних фолікулів лазером може створювати ризик зараження інфекцією, хай і мінімальний.

Уражену ділянку слід розглядати як рану, поки вона загоюється. Про будь-які ознаки інфекції слід повідомляти дерматолога.

Не наносьте безрецептурних кремів з антибіотиками на великі ділянки шкіри у разі прояву інфекції. Відразу зверніться за консультацією до лікаря.

Як уникнути побічних ефектів від лазерної епіляції

Лазерна епіляція – безпечний спосіб видалення волосся, але як і будь-яка процедура вимагає правильного виконання та відповідального підходу.

Запобігти ускладненням після лазерної епіляції допомагає уважне ставлення до себе та ретельний вибір салону та спеціаліста, який проводить процедуру.

Якщо у вас чутлива шкіра, схильність до сонячних опіків, будь-які алергії на крем, анестетики, обов’язково зверніть на це увагу спеціаліста на консультації.

Ви також можете попросити перед процедурою перевірити, як невелика ділянка шкіри відреагує на лазер, перш ніж проводити епіляцію на всій зоні.

Побічні ефекти від лазерної епіляції це нормально і найчастіше проходять самі по собі, не вимагають додаткового лікування. Але якщо з’явилися будь-які симптоми, які довго не проходять і турбують вас негайно зверніться до лікаря.


  Ваша оцінка:


  ми зв'яжемося з Вами
  найближчим часом

  ми зв'яжемося з Вами
  найближчим часом

  очікуйте дзвінок оператора!

  очікуйте дзвінок оператора!

  Зворотній зв'язок

  залишіть заявку і ми вам перетелефонуємо протягом години

    Записатися на Лазерну епіляцію


     Записатися на Лазерну епіляцію


      Потрібна консультація?
      Заповни форму і ми тобі зателефонуємо!