4104

Чи можна заразитися в салоні краси: якими інфекційними захворюваннями можна заразитись на манікюрі і як цього уникнути

Міські байки про те, як дівчинка пішла на манікюр і заразилася страшною хворобою ширяться інтернетом та офісними кухнями. Наскільки вони правдиві, чи можна заразитися серйозним інфекційним захворюванням у манікюрному салоні та як максимально убезпечити себе – давайте розбиратися у цій статті.

Як можна заразитися інфекційними захворюваннями

Для того, щоб зрозуміти чи можна заразитися інфекційним захворюванням в салоні краси розберемося, як ми взагалі можемо чимось заразитися. Не хочеться розвивати у читачів параною, але заразитися інфекційним захворюванням людині дуже просто. Найчастіше віруси та бактерії проникають у наш організм повітряно-крапельним шляхом, через слизові та через кров.

Часто вірусу достатньо проконтактувати навіть із невеликою та неглибокою свіжою раною, крихітним ушкодженням шкірного покриву на тілі людини, щоб потрапити всередину організму.

Багато інфекційних атак відбиває імунітет, але навіть він може не впоратися, коли йдеться про такі захворювання, як гепатит.

Чи можна заразитися під час манікюру та педикюру

Заразитися можна просто проїхавши дві зупинки у громадському транспорті. Звичайно, заразитися інфекційними захворюваннями під час сеансу манікюру та педикюру теж реально. В основному, інфекція може потрапити в організм людини при невеликому порізі, подряпинах і навіть ушкодженні кутикули.

Наприклад, щоб заразитися гепатитом достатньо одного уколу голкою. Тому навіть неглибокий поріз під час манікюру може спричинити зараження, якщо вірус знаходився на інструменті.

Зараження під час сеансу манікюру та педикюру можливе за умови, коли в салоні краси не дотримуються санітарно-гігієнічних норм та інструменти не обробляються належним чином.

Манікюр і педикюр відносяться до рутинних б’юті-процедур. І клієнт часто не замислюється над своєю безпекою. Чомусь ми завжди серйозно ставимося до ін’єкційних процедур і, швидше за все, звернемо увагу на те, щоб лікар уколов нас новою голкою, дезінфікував місце уколу і таке інше. До безпеки під час манікюру та педикюру вимоги набагато більш послаблені і ми рекомендуємо змінювати це ставлення прямо зараз.

Чим можна заразитися на манікюрі

Хоч практика і показує, що в сучасному світі зараження в салонах краси відбувається набагато рідше, ніж 10-20 років тому — не варто розслаблятися. Ось перелік захворювань, якими досі можна заразитись під час манікюру.

1

Бактеріальні інфекції

Досить поширене захворювання, яким можна заразитися на манікюрі та педикюрі – імпетиго. Імпетиго – це бактеріальна інфекція поверхневих шарів шкіри, що викликається стафілококами, стрептококами або їх поєднанням.

Симптоми – гнійні висипання на шкірі у вигляді пухирців. Згодом бульбашки лопаються і утворюються відкриті рани, після чого вони покриваються кіркою. Це захворювання завдає шкоди не тільки естетиці, а й завдає фізичного дискомфорту.

Зараження відбувається через те, що інструменти використовуються багаторазово без належної дезінфекції. Наприклад, якщо багаторазові пилки для нігтів обробляються частіше, то подушечки під руки в деяких салонах взагалі не обробляються ніколи.

Імпетіго — не єдине захворювання, яким можна заразитися під час манікюрного сеансу в салоні, де недостатньо ретельно стерилізують інструменти.

2

Грибок

Грибок – ще один неприємний бонус до манікюру, який можна отримати у салоні з поганою обробкою інструментів. Грибком легко можна заразитися при використанні нестерильного інструменту, яким обробляються кутикули.

На перших стадіях грибок нігтя непомітний. Тому заражений клієнт може прийти зробити манікюр і майстер нічого не помітить. Якщо майстер не дезінфікує і не стерилізує інструменти після кожного клієнта, звичайно, грибок перекочує з інструмента на чисті нігті наступного клієнта.

Нігтьовий грибок лікується, але лікування може бути тривалим та дискомфортним.

3

ВІЛ та гепатити

На жаль, на манікюрі можна заразитися не лише інфекційними захворюваннями, що легко піддаються лікуванню. Віруси ВІЛ та гепатиту також можуть проникнути в організм клієнта через погано оброблені інструменти.

Вірус ВІЛ живе на відкритому повітрі дуже недовго, тому випадки зараження у манікюрному салоні ВІЛ дуже рідкісні.

На жаль, цього не скажеш про гепатит. Вірус гепатиту набагато стійкіший до зовнішнього середовища. Крім того, гепатити В і С можуть проникнути в організм навіть при мінімальному пошкодженні шкіри. Достатньо незначної травми в області кутикул.

Безпечний манікюр та педикюр: що робити, щоб не захворіти

Наша безпека у наших руках. Ось коротка інструкція, як убезпечити себе перед походом до салону краси:

 • Переконайтеся, що салон оснащений усім необхідним стерилізаційним обладнанням і дізнайтеся, скільки етапів проходять інструменти перед тим, як “зустрічати” нового клієнта.
 • Не зрізайте і не відсувайте кутикулу із застосуванням сили.
 • Не голіть ноги перед педикюром, щоб зашкодити шкірний покрив.
 • Якщо на пальцях є відкриті рани або подряпини, краще перенесіть візит до повного загоєння.
 • Не приховуйте проблеми з нігтями за допомогою накладних нігтів, чесно розкажіть майстру про них, якщо вони є.
 • Не рекомендуємо відвідувати салони з підозріло низькою ціною послуг. Манікюр і педикюр не можуть коштувати нижче за ринкову ціну в салоні, де дотримуються всіх етапів стерилізації і витрачають на цей процес чимало часу та коштів. Наприклад, у нашому салоні The Girls ми використовуємо 4-х етапну стерилізацію інструментів і завжди впевнені у безпеці своїх клієнтів та майстрів.

4 етапи стерилізації інструментів – золотий стандарт безпечного манікюру.

У наших салонах ми обробляємо інструменти для манікюру у 4 етапи.

Насамперед, проводиться передстерильна дезінфекція. Для цього ми використовуємо спеціальний розчин (гігасепт АФ форте U). Час проведення дезінфекції триває не більше п’яти хвилин. Насадки для фрезерів також дезінфікуються цим розчином.

Всі інструменти промиваються під проточною водою. Після цього ретельно просушуються.

Ключовий момент стерилізації – автоклав. Це спеціальний паровий стерилізатор. Коли інструменти очищені вручну та просушені починається процес стерилізації в автоклаві. Він відбувається під температурою 126 градусів за Цельсієм та під великим тиском. Автоклав допомагає знищити будь-які види бактерій, вірусів та грибка.

У нашому салоні ведеться журнал автоклавування, а стан інструменту ви можете перевірити по індикатору кольору на кожному пакеті з інструментами.

Фінальний етап – поміщення всіх оброблених інструментів в ультрафіолетову шафу. Це робиться для того, щоб підтримувати стерильний стан інструментів до наступного використання.

ВАЖЛИВО: пилки та абразиви, які складно піддаються очищенню, у нашому салоні завжди одноразові. Перед кожним клієнтом майстер отримує одноразовий набір, куди входять: одноразові рукавички, дві насадки для пилок, серветки, апельсинова паличка, пакет для стерилізації інструменту.

Заразитись інфекційними захворюваннями будь-якої серйозності можна навіть під час гігієнічного манікюру. Але це відбувається тільки в салонах, де до стерилізації інструментів і санітарних норм ставляться недбало і розслаблено.

Рекомендуємо робити манікюр та педикюр тільки в салонах краси, де до стерилізації скрупульозний та відповідальний підхід, де цінують не лише безпеку клієнта, а й усього персоналу. Краса – це, перш за все, здоров’я. Бережіть себе.


  Ваша оцінка:


  ми зв'яжемося з Вами
  найближчим часом

  ми зв'яжемося з Вами
  найближчим часом

  очікуйте дзвінок оператора!

  очікуйте дзвінок оператора!

  Зворотній зв'язок

  залишіть заявку і ми вам перетелефонуємо протягом години

    Записатися на Лазерну епіляцію


     Записатися на Лазерну епіляцію


      Потрібна консультація?
      Заповни форму і ми тобі зателефонуємо!